Projekt SKI CHRUDIM

Investiční skupina LOO.DECK China ve spolupráci s Iumeirah Group a společností Sportovní areály města Chrudim přináší koncept Ski Dubai novým zákazníkům. Projekt snowparku SKI CHRUDIM je mimořádný svou investiční náročností, rozlohou i technologickým řešením. Sjezdové sporty budou nyní dostupné lyžařům i snowboardistům od ledna do prosince. Již brzy!

FotogalerieKdy otevíráme

Projekt snowparku SKI CHRUDIM má poměrně dlouhou historii. V LOO.DECK China jsme již několik let zpátky hledali mimořádnou investiční příležitost, v Iumeirah Group přemýšleli o pokračování vize Ski Dubai. Jednaní nebyla snadná, ale jsem velmi rád, že nakonec vyústila ve společný projekt na krásném místě ve střední Evropě. Bonusem je spolupráce se Sportovními areály města Chrudim, které si velmi vážíme.

Tony Ho-cheung

CEO, LOO.DECK / Iumeirah Group

Ideální investice skupiny LOO.DECK China

LOO.DECK China (čínsky 廁所甲板中國) je přední soukromá čínská společnost; v roce 2015 tržby skupiny LOO.DECK China činily 330 miliard CNY (52 miliard USD), což ji zařadilo mezi deset největších soukromých společností v Číně. Tržby plynuly zejména z investičního managementu (40%), developerských a logistických služeb (25%) či finančních služeb (20%). Skupina působí taktéž v řadě dalších sektorů jako je dopravní infrastruktura, hotelnictví či skladovací služby. Hlavní část aktiv společnosti se soustřeďuje na čínský trh (60%), činná je však i v Evropě (40 %). Většinu akcií skupiny vlastní p. Zhou Zheng Guoqing.

Největší investicí skupiny LOO.DECK je snowpark SKI CHRUDIM. Projekt vychází z osvědčeného konceptu Ski Dubai, který provozuje licenční partner Iumeirah Group. Posledním partnerem projektu je managerská skupina Sportovní areály města Chrudim. Právě zkušenosti Iumeirah Group a praxe Sportovních areálů města Chrudim připravily základ pro finanční efektivitu realizace.

Pomezí dekád přeje kvalitním investicím

Budoucnost je nyní. Svět technologicky i technicky dospěl a v současné době není problém realizovat cokoliv. Omezením jsou přírodní zdroje, suroviny, lidská kapacita. Ale technologicky – technický kapitál z jedné strany a finanční možnosti ze strany druhé hrají rajské písně. Proto jsme se rozhodli realizovali ambiciozní projekt celoročního lyžování. Jsme nadšeni, že tuto příležitost uskutečňují právě partneři LOO.DECK / Iumeirah Group / Sportovní areály města Chrudim. Kvalitní volnočasové aktivity jsou poptávané ve všech ekonomicky stabilních zemích, věříme v úspěch i v České republice

Chrudim – nový Hong-Kong

Investiční skupina LOO.DECK China ve spolupráci s Iumeirah Group a společností Sportovní areály města Chrudim přináší osvědčený koncept Ski Dubai novým zákazníkům. Přestože všechny země střední Evropy patří k ekonomicky progresivním, dle našich ukazatelů je „budoucím tygrem“ jen jediná z nich – Česká republika. Proto jsme pro realizaci projektu snowparku SKI Chrudim – stánku celoročních zimních sportů – zvolili tuto zemi v centru Evropy.

Věříme, že se jedná o investici, která promění oblast Chrudimi v ekonomickou perlu České republiky. Ze zkušeností z předchozích investic víme, že takto mimořádný projekt přitáhne řadu dalších investorů a společně definují hlavní hospodářský proud dotyčné oblasti. Těšíme se, že se z Chrudimi stane nový Hong-Kong.

Rozhovor s ředitelem

CEO Tony Ho-cheung koordinuje veškeré aktivity investičních skupin LOO.DECK China a Iumeirah Group v České republice. Pro rozhovor o současnosti a budoucnosti snowparku SKI CHRUDIM je nejpovolanější osobou.

Tony Ho-cheung (* 1983) vystudoval Fakultu ekonomie Univerzity Fu-tan, doktorantské studium absolvoval na Yale University v USA. Již při studiu pracoval pro významné developerské a investiční společnosti (China Construction Bank, Berkshire Hathaway, Unibail-Rodamco). Ve spol. LOO.DECK China zastával několik postů, nyní je CEO skupiny LOO.DECK / Iumeirah Group. Tony Ho-cheung je svobodný, bezdětný.

Pane řediteli, v roce 2019 se snížila návštěvnost středoevropských horských středisek o 23%. Je za této situace moudré investovat právě do zimních sportů?

Odpověď

Děkuji za otázku. Investiční skupiny LOO.DECK China a Iumeirah Group samozřejmě provedly důkladné analýzy. Pakliže porovnáme důvody, pro které jsme se rozhodli investovat do budování snowparku SKI CHRUDIM právě nyní, tak na prvním místě je dramaticky rostoucí křivka zájmu o kvalitní volnočasové aktivity na straně jedné a proti tomu potíže s provozováním klasických zimních středisek vlivem klimatických změn na straně druhé. I vaše číslovka – mínus 23% – tomu odpovídá. Jednoduše řečeno: je velký a dlouhodobý zájem veřejnosti o lyžování a snowboarding, bohužel není kde ho uspokojit. Jsme proto přesvědčeni, že přicházíme ve správný čas na správné místo.

Stavba rozsahu jako má snowpark SKI CHRUDIM, musí přinést celou řadu problémů. Co vás trápí nejvíce?

Odpověď

Přemýšlím, abych byl co nejpřesnější … nejdříve bych rád ocenil spolupráci s kolegy – jak v mezinárodních týmech, tak v českých. Bez jejich pomoci by realizace trpěla celou řadou neduhů. Takto projekt snowparku SKI CHRUDIM nese pouze – řekněme – očekávané potíže. K prozatím největším patří komunikace s obyvateli přilehlých městských částí. Z počátku jsme cítili tlaky zejména na odlišné (než zamýšlené) řešení dopravní infrastruktury. Za tímto účelem pořádáme příjemná setkání v kvalitních hotelech v okolí a mj. jsme se vzájemně ubezpečili, že když zajistíme rozumnou dopravní zátěž, většina z obyvatelů nebude toto cítit jako problém k dalšímu řešení. Věřím proto, že otevřeným dialogem překleneme všechna dílčí úskalí.

Bavili jsme se spolu ještě před spuštěním diktafonu ... říkal jste, že máte v záměru velkou část z technologií nechat vyrobit v České republice. Můžete tento plán blíže okomentovat?

Odpověď

Mile rád. Při návrhu technologických celků pro snowpark SKI CHRUDIM jsme vycházeli ze zkušeností s provozem v mateřském centru Ski Dubai. Samozřejmě nelze vše převzít jedna ku jedné. Ale velmi nám pomáhá letitá zkušenost kolegů z Dubaje. Jen tak se můžeme vyvarovat řady potíží … ještě dříve než nastanou. Ale zpět k vaší otázce: snowpark SKI CHRUDIM je technologicky náročnou akcí. Obsahuje řadu jedinečných řešení, které se poprvé použily při budování Ski Dubai. Tam, kde jsme plně spokojeni, tam využijeme „vzor z Dubaje“ bez větších úprav. Jinde – kde cítíme prostor k pozitivní změně – tam jsme již zapojili inženýry z celého světa (vč. českých) a hledáme lepší cesty. Každopádně již nyní je jisté, že část výroby bude realizována přímo v ČR. Jednak logisticky se jedná o menší zátěž, jednak se i takto chceme místním lidem odvděčit za inspirující spolupráci.

Dobře ... můžete být konkrétnější, kteří čeští výrobci budou spolupracovat na snowparku SKI CHRUDIM?

Odpověď

Prozatím pominu partnery, s kterými jednaní ještě probíhají. Ale mohu prozradit např. dodavatele technologicky nejkomplikovanějšího prvku stavby – opláštění s integrovanou chladicí jednotku. Samozřejmě na světě neexistuje nikdo, kdo by realizoval sériovou výrobu takto „obřích ledniček“. Ale existují firmy, které jsou schopny dodat silnostěnou ocelovou konstrukci, jež vyniká pevností a zároveň umožňuje instalovat potřebné technologie. Společnost ZIAG Industrie GmbH si nás získala mj. profesionalitou, kvalitou a nepochybně i schopností realizovat velmi netradiční zakázky. Jejich stožáry energetických zařízení pracují kupříkladu v kanále La Manche. Perličkou na dortu je skutečnost, že společnost ZIAG Industrie GmbH disponuje montážním závodem v Chrudimi. Ano, v té Chrudimi, kde budujeme snowpark SKI CHRUDIM. Opláštění snowparku tedy povezeme z Chrudimi.

Čína je země na druhé polokouli, navíc velmi odlišná od České republiky. Není to pro vaší společnost, či pro vás osobně, problém?

Odpověď

Ne, nemyslím si, že rozdíly mezi Čínou a Českou republikou by byly nějak zásadní. Dovolím si i jeden soukromý pohled: Českou republiku si nelze neoblíbit. Přírodou, vlídností obyvatel, úctou ke tradicím mi připomíná Čínu. Jsem velmi rád, jakým způsobem došlo k Česko – Čínskému propojení. Základní kámen snowparku SKI CHRUDIM je z oblasti Kchun-mingu, ostatní stavební materiály jsou ryze české. Snažili jsme se z každé země, každé kultury vzít si to nejlepší. Máme Česko – Čínské architektonické či třeba logistické týmy. Vidíme, jak rozdílná mentalita žene realizace kupředu. Ale základ je shodný: všichni máme společný cíl, kterému se snažíme přibližovat. Věříme, že snowpark SKI CHRUDIM bude památníkem Česko – Čínskému přátelství, Česko – Čínské spolupráci.

Zpět ke snowparku: v kterém bodě se budou lišit původní Ski Dubai a nový SKI CHRUDIM nejvíce?

Odpověď

Element je shodný – 5 krytých sjezdovek, plocha cca 23.000 metrů čtverečních, minimálně odlišná architektonická řešení exteriéru. Interiér se však musel radikálně změnit. Základem je unikátní 18 patrové podzemní parkoviště. Parkoviště 18 pater pod zem ještě nikdo nikde na světe nerealizoval. Stejně tak jsme museli řešit nově zdroje vody pro výrobu sněhu. Nakonec jsme východisko našli v přebytcích jezera Bajkal a budeme dopravovat technickou vodu na výrobu sněhu podzemními vodovody. Samo o sobě by se jednalo o drahé řešení. Všechny země bývalého východního bloku však disponují sítí podzemních chodeb, které jsme pro tento účel vhodně pospojovali a následně zatopili. Ano, odlišných řešení bude více, ale základ vychází ze snowparku Ski Dubai.

Do otevření snowparku SKI CHRUDIM zbývá

Dny

:

Hodiny

:

Minuty

:

Vteřiny

Užijte si lyžování & snowboarding tam, kde zima nikdy nekončí

SKI CHRUDIM

Kontaktní formulář

Kontaktní e-mail

Dobrý den,

snad vás příliš nezklameme, ale stránky SKI CHRUDIM byly připraveny coby aprílový vtip. Vše co obsahují, popisují, zobrazují, vše je pouhou fikcí. Klidně si je prohlédněte - budeme rádi, pokud vás pobaví - ale na lyžování to není. Zatím. Třeba se investor najde a sjezdovku postaví. Nebo něco jiného. Prozatím se můžeme klouzat po představách :-)

 

Tým společnosti Sportovní areály města Chrudim

 

P. S.: provozujeme třeba krytý bazén, letní koupaliště nebo zimní stadion. Pokud právě nebude korona stopka, tak vás rádi uvítáme!